Přeskočit na obsah
Domů » Události » DEN S #FREESCOOT na GUTOVCE

DEN S #FREESCOOT na GUTOVCE

Datum: 26. 9. 2021
Místo konání: Areál Gutovka
Sportovní události
Restaurace Gutovka ve spolupráci s Městskou částí Praha 10 uvádí:
DEN S ..#FREESCOOT na GUTOVCE
Baví tě #freestyle koloběžky, soutěže, youtubering, hudba?
PŘIJDTE SI ZAJEZDIT a užít si pohodové nedělní odpoledne do SKATEPARKU NA GUTOVCE plného #freescooteringu SOUTĚŽÍ, zábavy, skvělé hudby, LIVE DJS a pohody!
DEN S #FREESCOOT na GUTOVCE, je určen pro všechny předškoláky, školáky a studenty z Prahy 10 a širokého okolí.

Program

Bunnyhop Contest

Bunnyhop contest prozkouší návštěvníky v tom, jak moc vysoko dokážu na koloběžce vyskočit. Návštěvníky se rozdělí do dvou skupin, podle výšky. Připraví se laťka, která se postupně bude dávat výš a výš. V průběhu contestu budou účastníci vypadávat, až zbyde z obou skupin jeden vítěz, které se poté odmění cenami od partnerů.

Balance Contest

Balance Contest prozkouší návštěvníky v tom, jak dobře zvládnou držet balance na své koloběžce, bez dotyku země. Návštěvníky se rozdělí do dvou skupin, podle výšky. Na zem se nakresli čtyři stejné kruhy křídou, do kterých postupně budou návštěvníci chodit a postaví se na desku od koloběžky. Contest se odstartuje a vždy vyhraje ten, kdo na desce zůstane nejdéle bez toho, aby se dotkl země. Vzniklou pyramidou zbyde z obou skupin jeden vítěz, které se poté odmění cenami od partnerů.

Rozložení koloběžky

Rozložení koloběžky naučí účastníky jak správně rozložit a složit svou koloběžku. Pomůže to tak k jejich manuální zručnosti. Návštěvníky se rozdělí do dvou skupin, podle výšky. Na

pódiu se připraví celkově čtyři stejné koloběžky s nářadím, které bude potřeba k rozložení či složení samotné koloběžky. Účastníci se postaví ke koloběžkám s ruky za zády a při odstartování se pustí do rozkládání koloběžky. Rozkládání bude vždy na čas a po soutěži se vyhlásí z každý skupiny jeden, s nejlepším časem, který tak vyhraje ceny od partnerů

PARTNEŘI

Gizmania

Gizmania je přední evropský obchod s freestyle koloběžkami a komponenty. Prodej do celého světa, jeden z prvních obchodů na světě. Skladem desítky tisíc produktů od nejrenomovanějších světových značek tj. freestyle koloběžky pro začínající, středně pokročilé a pokročilé jezdce, desky na freestyle koloběžky, řidítka, kolečka a vidlice na freestyle koloběžky, apod. Samostatnou kapitolou jsou custom freestyle koloběžky, které jsou stavěny na míru a dle přání zákazníků.

Jakub “Freescoot” Smrek

Jakub je známý hlavně jako youtuber, čímž začal již před 10 lety. Za svou dobu působení na YouTube měnil koncepty videí, až se od různých vlogů dostal ke svému oblíbenému sportu Freestyle Scootering, který dělal již ve svých 9 letech. V roce 2018 tak začal plnit díru na YouTube a začal fanouškům přidávat videa z různých skateparků, ale nejčastěji se vracel do svého nejoblíbenějšího, kterým byla a stále je skatepark Gutovka. Bohužel Jakuba potkalo i několik zranění a má za sebou již dvě operace kolene. Proto se ježdění věnuje spíše rekreačně a naopak se snaží fanouškům přinášet kempy ScootCamp, které spolupořádá ve Stráži pod Ralskem a nebo plánované akce v již zmiňovaném skateparku Gutovka.

Gutovka

Skatepark Gutovka patří mezi první betonové skateparky v ČR a na Slovensku vůbec. Je unikátní svými překážky a i po tolika letech, si zde každý sport od Skateboardingu, přes BMX až po Freestyle Scootering najde svoje. Gutovka samozřejmě není jen skatepark, ale jedná se o rozsáhlí, volnočasový areál, kde mimo skateparku najdeme dětské hřiště, fotbalové hřiště, restauraci a mnohem více.